środa, 4 stycznia 2012

Jak tanio udekorować pokój? #2


Tym razem przedstawię kilka pomysłów tanich, ale ciekawych dekoracji wnętrz, które wymagają odrobiny inwencji twórczej. Własnoręczne przygotowanie dekoracji to świetna zabawa, ale jeśli brakuje Ci do tego cierpliwości na pewno znajdziesz podobne w sklepach wnętrzarskich. Mam nadzieję, że w tej serii postów uda mi się podpowiedzieć, jak tanio urządzić mieszkanie ;-)

Gałęzie, gałązki..
Przygotowanie takiej dekoracji zajmie w zależności od jej skomplikowania bardzo mało lub trochę więcej czasu. Warto przed zebraniem materiałów przemyśleć, co będziesz tworzyć, od tego bowiem zależy, jakich gałęzi będziesz potrzebować: cienkich, wątłych czy masywnych? Zastanów się także, czy dekoracja ma służyć Ci przez cały rok, czy tylko sezonowo (dekoracja świąteczna, w zimowym klimacie, a może dekoracja bardziej wiosenna lub typowo Wielkanocna).

dekoracja całoroczna - jej przygotowanie zajmie Ci sporo czasu, ale efekty będziesz podziwiać cały rok

Będąc na spacerze zbierz gałęzie i oczyść je. Jeśli chcesz, możesz pomalować je farbą w sprayu np. na biało. Najprostszym sposobem będzie wstawienie gałęzi do wazonu, ale postaraj się, żeby nawet tak prosta rzecz wyglądała efektownie! Być może dno naczynia wypełnisz kamieniami albo udekorujesz dodatkowo same gałęzie?

gałęzie pomalowane farbą zyskają nowoczesny charakter


taką dekorację łatwo dostosujesz do sezonu 


Poduszki
Sterta poduch na łóżku lub kanapie to murowany sposób na "ocieplenie" pokoju.
 Nietuzinkowym pomysłem jest wykonanie poduszek dopasowanych do właścicieli, z interesującym nadrukiem lub zdjęciem. Jeśli maszyna do szycia nie jest Ci obca z łatwością uszyjesz poszewki na poduszki, które masz już w domu. To łatwy sposób na odświeżenie miejsca, wystarczy jedynie znaleźć materiał o ciekawej fakturze lub wzorze.Świąteczne ciepło przez cały rok
Lampki choinkowe możesz wykorzystać jako dodatkowe oświetlenie pokoju. Świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka, które boi się zasypiać w ciemnym pomieszczeniu lub w sypialni, dając klimatyczny nastrój. Oczywiście, taka dekoracja nie każdemu przypadnie do gustu. Na szczęście równie łatwo ją zainstalować jak i zdjąć.

all images: weheartit.com


Zapraszam do przeczytania poprzedniego postu: Jak udekorować pokój?Follow my blog with Bloglovin